SPRAWY ETERYCZNE

Witaj po stronie przyjemności i naturalnych rozwiązań

Zapraszam Cię do świata pachnącego naturalnymi olejkami eterycznymi. W tym świecie przewodniczką jest natura, a my uczymy się od niej, jak z szacunkiem czerpać z jej niesamowitych zasobów.  

 

Dlaczego olejki?

To, co najlepsze w roślinie
Olejki eteryczne mają postać lotnych, aromatycznych związków. Pozyskuje się je z nasion, kwiatów, kory, łodyg, korzeni, skórki i innych części roślin. Roślina wytwarza olejek, aby chronić swój dobrostan. W olejku zawarta jest jej zdolność do regeneracji i ochrony przed grzybami, wirusami i bakteriami. Dlatego w olejku eterycznym znajduje się to, co najlepsze w roślinie.
Aby z substancji roślinnej powstał olejek eteryczny, który będzie odpowiedni do użytku, te lotne związki poddaje się procesowi destylacji z użyciem pary wodnej i tłoczenia na zimno, np. w przypadku skórek cytrusów. Olejki muszą być następnie gruntownie przebadane pod kątem czystości i ich właściwości terapeutycznych.
Poznawaj olejki razem ze mną
Mam na imię Magda. Z zawodu jestem hipnoterapeutką. Cenię sobie naturalne rozwiązania i spokojne, dobre życie. Olejki pomagają mi dokonywać bardziej świadomych wyborów. Używam olejków do profilaktyki zdrowia, do podnoszenia nastroju i wibracji, do medytacji i pielęgnacji. Używam ich w kuchni i do sprzątania. Jednym słowem, chemię i leki z powodzeniem zastępuję olejkami.
Używam ich również w gabinecie na sesjach z klientami, ponieważ wiele olejków wspaniale oddziałuje na nastrój, umysł i emocje. W ramach aromaterapii zajmuję się holistyczną edukacją dla osób, które wybrały mnie na swoją olejkową konsultantkę wellness.
Chcesz poznać olejki? Zapraszam Cię na krótką bezpłatną konsultację online lub na żywo do mojego gabinetu w Warszawie. Poznasz olejki i dowiesz się, jak ich bezpiecznie używać. Pomogę Ci wybrać zestaw startowy dopasowany do Twoich potrzeb. Otrzymasz też ode mnie próbki olejków i materiały edukacyjne.
Czyste i przebadane olejki doTERRA mają wiele zastosowań
- wspierają profilaktykę zdrowia
- wspomagają leczenie różnych infekcji
- łagodzą większość dolegliwości bólowych
- nie mają skutków ubocznych i nie uzależniają
- wpływają pozytywnie na samopoczucie i nastrój
- pomagają się wyciszyć, uspokoić umysł
- relaksują ciało, np. w kąpieli czy podczas masażu
- pomagają w medytacji, skupieniu, uważności
- są naturalnym antidotum na stres
- pomagają uwalniać emocje
- działają upiększająco na skórę i włosy
- są odpowiednie dla dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży.

Jak stosować olejki eteryczne?

ROZPYLANIE W DYFUZORZE
I WDYCHANIE
 • pozytywny wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne
 • oczyszczanie i odświeżanie powietrza
 • swobodny oddech
 • spokojny sen

 

Dyfuzor rozpyla olejki z pomocą chłodnej pary wodnej. Olejki w dyfuzorze zachowują więc swoje właściwości, ponieważ – w przeciwieństwie do kominków zapachowych – nie są podgrzewane. Najprostszym dyfuzorem są Twoje własne dłonie. Rozprowadź 1-2 krople olejku na opuszkach palców i wdychaj przez kilkanaście sekund, aby natychmiast poprawić swój stan. 

 

MASAŻ, KĄPIEL, WCIERANIE W SKÓRĘ
 • natychmiastowa ulga (działanie miejscowe)
 • działanie ogólne
 • masaż
 • aromatyczna kąpiel

 

Pamiętaj, że olejki nie rozpuszczają się w wodzie.
Do kontaktu ze skórą zmieszaj je z olejem bazowym (kokosowy, migdałowy i inne).
Aby przygotować aromatyczną kąpiel, zmieszaj parę kropli olejku z niewielką ilością płynu do kąpieli i dopiero wlej do wanny.
Nigdy nie stosuj olejków do nosa, oczu, uszu.

STOSOWANIE DO WEWNĄTRZ

 

 • do aromatyzowania potraw i napojów
 • do dbania o higienę jamy ustnej
 • łatwe do połykania dzięki zakraplaniu do pustej żelowej kapsułki (kapsułki są dostępne w sklepie doTERRA)

 

Pamiętaj, że olejki nie rozpuszczają się w wodzie.
Przed spożyciem należy rozpuścić je lub zemulgować np. z miodem, kefirem,  cukrem.
Nie wszystkie olejki możemy spożywać do wewnątrz. Zawsze sprawdź na opakowaniu, czy jest taka informacja. 

Jak najkorzystniej kupować swoje olejki?

Pokażę Ci, jak to najprościej zrobić

Najkorzystniejszym sposobem kupowania olejków jest założenie swojego konta w doTERRA. Wówczas kupujemy olejki po cenach hurtowych, prosto od producenta, a paczuszka z olejkami przychodzi prosto do naszego domu. 

 

Konto można założyć na dwa sposoby:

 

 • ponosząc jednorazową opłatę startową 24,50 euro
 • kupując tzw. zestaw rejestracyjny z olejkami (opłata zawarta w cenie zestawu)

 

Możesz zarejestrować się samodzielnie przez mój link (potem przejdź do zakładki Join&Save) lub zlecić mi zrobienie tego za Ciebie. Zachęcam do tej drugiej opcji, ponieważ mogę mieć akurat dostęp do ciekawych ofert specjalnych.

 

Osoby, które rozważają zarejestrowanie się i poszukują informacji o olejkach w języku polskim, znajdą je na STRONIE EUROPEJSKIEJ doTERRA TUTAJ.

Osoby, które są zarejestrowane, mają dostęp do wszystkich informacji o olejkach po zalogowaniu się na swoje konto.

Zestawy rejestracyjne

 

Jest ich kilka do wyboru, jednak najpopularniejszy i najbardziej przydatny, kiedy rozpoczynamy przygodę z olejkami, jest zestaw Home Essentials. Jego drugie imię to „domowa apteczka”, ponieważ zawiera 10 podstawowych, wielofunkcyjnych olejków + dyfuzor. Z tym zestawem jesteś w stanie zaspokoić większość potrzeb: zdrowotnych, pielęgnacyjnych, emocjonalnych, relaksacyjnych itd.

 

Taki zestaw wypada bardzo korzystnie cenowo w przeliczeniu na każdą buteleczkę olejku. W każdym olejku 15 ml znajdziesz ok. 250 dawek terapeutycznych. Profesjonalne urządzenie do bezpiecznego rozpylania olejków, dyfuzor,  tym zestawie w przeliczeniu wypada całkowicie za darmo.

 

Ale to nie wszystko: jeśli wybierasz zestaw Home Essentials, otrzymujesz w prezencie dodatkowe olejki. Co miesiąc są to inne prezenty. Zapytaj mnie o aktualne prezenty do tego zestawu.

 

Który zestaw wybrać?

 

Jeśli olejki będziesz stosować wraz z całą rodziną, polecam Ci powyżej opisany zestaw Home Essentials. Wychodzi on najkorzystniej, a w cenie olejków otrzymujesz wysokiej klasy dyfuzor. Nawet jeśli masz już jeden dyfuzor, drugi przydaje się w każdym domu.

Cena hurtowa zestawu: 320,50 euro

 

Jeśli chcesz mieć wszystkie olejki z powyższej „domowej apteczki”, ale w mniejszej pojemności 5 ml, wybierz zestaw Family Essentials bez dyfuzora. Dyfuzor możesz dokupić osobno podczas rejestracji w cenie 53,25 euro.

Cena hurtowa zestawu Family Essentials: 161,25 euro

 

Jeśli będziesz stosować olejki w pojedynkę i chcesz mieć najpotrzebniejsze olejki pod ręką, plus do tego dyfuzor, wybierz zestaw AromaTouch. To 8 olejków o pojemności 5 ml: 6 podstawowych + 2 do aromaterapii emocjonalnej i masażu, do tego kokosowy olej bazowy i dyfuzor. Kolejne olejki możesz uzupełniać sobie w miarę potrzeb, np. korzystając z zalet programu lojalnościowego.

Cena hurtowa zestawu: 172,75 euro

 

Do każdego zestawu dodawany jest pięknie wydany katalog o olejkach. Przesyłka kurierem z doTERRA to koszt 8,61 euro i zwracana jest w punktach na konto klienta.

Zestawy z dyfuzorem

Zestawy bez dyfuzora

Dlatego warto mieć swoje konto

 • Kupujesz olejki po cenach hurtowych, 25% taniej, prosto od producenta – olejki dostarczane są kurierem prosto do Twojego domu. To najbezpieczniejszy sposób. Masz pewność, że olejki są oryginalne i najwyższej jakości.
 • Mając konto, masz możliwość kupowania olejków o kolejne 10-30% poniżej ceny hurtowej (program lojalnościowy)
 • Koszt przesyłki z doTERRA wraca na Twoje konto w postaci punktów, które możesz wymienić na produkty.
 • Masz dostęp do ofert specjalnych przeznaczonych tylko dla osób z kontem
 • Otrzymujesz ode mnie materiały edukacyjne, moją opiekę, darmowe konsultacje wellness, zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia tylko dla osób z kontem itp.
 • Co miesiąc otrzymujesz ode mnie pachnący aromaletter z olejkowymi inspiracjami i podpowiedziami, jak wycisnąć ze swojego konta jak najwięcej.
 • Otrzymujesz zaproszenie do mojej grupy na FB z dodatkową edukacją, w gronie osób korzystających już z olejków.
 • Sama wciąż się uczę, inwestuję w swój rozwój i poszerzam swoją wiedzę z zakresu aromaterapii. To, czego się uczę, przekazuję również Tobie.
 • Jeśli od razu lub za jakiś czas zainteresujesz się prowadzeniem swojego biznesu w ramach doTERRA, zaproszę Cię do współpracy i nauczę wszystkiego krok po kroku.
Firma doTERRA sprzedaje olejki na całym świecie wyłącznie przez własny system dystrybucji, którego sercem są Wellness Advocate. Nie ma czegoś takiego jak polski oficjalny sklep doTERRA, choć są miejsca w sieci, które się pod taki sklep podszywają. Dostęp do sklepu otrzymuje tylko zarejestrowany klient z poziomu swojego indywidualnego konta użytkownika. Pamiętaj, że używanie olejków nieznanego pochodzenia może być groźne dla zdrowia. Unikaj kupowania olejków na aukcjach! Możesz tam trafić na fałszywe produkty rozlane do firmowych butelek (głośne afery). Jeśli chcesz kupować olejki i mieć pewność, że otrzymujesz najwyższej jakości oryginalny produkt prosto od producenta, po prostu załóż swoje konto. 

Jeśli nie chcesz mieć swojego konta...

…a chcesz kupować swoje olejki prosto od producenta, jest to możliwe. Zapłacisz wówczas cenę detaliczną. Możesz to zrobić, korzystając z mojego zamówienia; swoje olejki kupuję co miesiąc do 10. dnia miesiąca. W tym celu skontaktuj się ze mną i daj mi znać. Chętnie ci pomogę.

Podstawowe olejki z zestawu Home Essentials
Sprawdź, jaką masz potrzebę – na pewno jest na to olejek

Dowiedz się więcej o jakości dōTERRA

Kiedyś nie zastanawiałam się nad tym, czym różnią się olejki lasy terapeutycznej od olejków z apteki czy drogerii. W jaki sposób są pozyskiwane, czy są przebadane, czyste i nierozcieńczone. Kim są ludzie, którzy je wytwarzają i z jakich upraw pochodzą rośliny. Kiedy poznałam olejki doTERRA, ich moc i jakość całkowicie mnie zachwyciły. Dzięki etycznemu podejściu firmy doTERRA do zasobów naturalnych i wielkiej dbałości o ludzi pracujących po drugiej stronie buteleczki mam świadomość, że korzystam z czegoś, co pomnaża dobro na tej planecie.

Jakość dōTERRA

Dlaczego jakość olejków jest tak ważna?
Kiedyś się nad tym nie zastanawiałam. Olejek to olejek, myślałam. Otóż to znacznie bardziej poważna sprawa, zwłaszcza jeśli chcemy stosować olejki doustnie. Jedna kropla 100% olejku to miliony cząsteczek, które w ciągu kilku minut trafiają do naszego krwioobiegu i przedostają się do komórek. Olejków używa cała moja rodzina, łącznie z dziećmi, dlatego potrzebuję mieć absolutną pewność, że to, co stosujemy, jest naprawdę czyste i wysokiej klasy. 

 

 

Olejki dōTERRA posiadają certyfikat CPTG (Certyfikowana Czysta Klasa Terapeutyczna),  który jest gwarancją tego,  że każda buteleczka zawiera 100% czystego, naturalnego olejku eterycznego. Produkcja takiego olejku kontrolowana jest od momentu sadzenia rośliny do umieszczenia go w butelce. Każda partia olejków eterycznych dōTERRA jest poddawana  licznym badaniom i spełnia rygorystyczne wymagania określone w standardzie jakości CPTG.
Oto niektóre z nich:

 • Ocena organoleptyczna (sensoryczna) – smak, zapach, kolor.
 • Chromatografia gazowa, czyli badanie pod kątem składu chemicznego.
 • Spektrometria mas, określającą dodatkowo ilość poszczególnych składników chemicznych i ich proporcje, co oczywiście ma wpływ na moc olejku.
 • Chromatografia chiralna, która ma na celu wykluczenie obecności elementów syntetycznych.
 • Analiza izotopowa, stosowana w celu wykluczenia zafałszowań w postaci domieszek.
 • Badanie mikrobiologiczne pod kątem ewentualnej obecności drobnoustrojów (wirusów, bakterii, grzybów, pleśni).
 • Badanie na obecność metali ciężkich i pestycydów.


Standard ten gwarantuje moc, czystość i właściwości terapeutyczne olejku.

Olejki dōTERRA to najwyższa klasa olejków na świecie. Dzięki swojej czystości i stężeniu posiadają właściwości lecznicze i są jedną z najbardziej skutecznych form w medycynie naturalnej.

Co-Impact Sourcing

Za tą ideą stoi więcej niż fair trade.
Olejki powinny być pozyskiwane tam, gdzie naturalnie występują, ponieważ gleba, nasłonecznienie i pory roku mają wpływ na jakość i moc olejku.
DōTERRA zdecydowała się system sprzedaży, który znacznie skraca łańcuch pośredników, za to wspiera małych producentów i rodzinne firmy, produkujące olejki. 98% produkcji dōTERRA ma na wyłączność, a inicjatywa ta nazywa się Co-Impact Sourcing. Dzięki niej firma kontroluje cały proces produkcji. Więcej o tym modelu możesz znaleźć w tym krótkim filmiku:

 

Dzięki skróconej ścieżce produkcji i sprzedaży, największe wynagrodzenie trafia do tych, którzy najciężej pracują, a więc do rolników, małych producentów i ich rodzin. Olejki są pozyskiwane w 47 krajach i często są to biedne kraje Trzeciego Świata. Dzięki inicjatywie Co-Impact Sourcing rodziny, które pracują przy pozyskiwaniu olejków, mają zapewnione godziwe warunki pracy, wypłaty na czas, a ich rodzinne fabryki są doinwestowane poprzez nowe suszarnie, destylarnie i magazyny.
DōTERRA buduje też szkoły dla dzieci, których rodzice pracują przy pozyskiwaniu olejków, np. w Somalii. Tam dziewczynki nie są objęte powszechnym nauczaniem, natomiast w szkole wybudowanej przez dōTERRĘ mogą się uczyć również dziewczynki.
DōTERRA założyła też fundację Healing Hands, w ramach której współpracuje z innymi organizacjami non-profit. Jedną z nich jest Underground Railroad, która skutecznie zwalcza handel dziećmi. Jest ona wspierana finansowo przez dōTERRA.

Zaangażowanie społeczne firmy, jej filozofia i wartości, mają dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ lubię dokonywać świadomych wyborów. Oferta firmy dōTERRA przypadnie do serca wszystkim, którzy również lubią mieć wybór. 

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj na moim blogu: Dar Ziemi.

Olejki doTERRA dają mnóstwo możliwości, tak samo jak model biznesowy

doTERRA to nie tylko wspaniałe produkty. To wyjątkowe podejście do ludzi, społeczności, natury, jak również do biznesu, obfitości i kreowania możliwości. 

 

Pracuję we wspierającej społeczności, w nowoczesnym modelu biznesowym, jakim jest network marketing, i rozwijam się na każdym polu. Nie zrezygnowałam z pracy terapeutycznej. Prowadzę sesje z klientami, a biznes w doTERRA traktuję jako bardzo solidne zabezpieczenie finansowe. 

 

Jeśli szukasz nowych możliwości rozwoju do tego, czym się zajmujesz albo jesteś u progu zmiany pracy czy zawodu, jesteś po urlopie macierzyńskim i nie chcesz wracać na etat, albo masz inne swoje powody, porozmawiajmy o tym. 

 

Network marketing? Jeśli masz wątpliwości, to nie polegaj na zasłyszanych mitach. Ten model może Ci się spodobać, jeśli podobnie jak ja cenisz sobie wolność, a przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą i świadomą własnej mocy. Opowiem Ci, na czym dokładnie polega prowadzenie biznesu w doTERRA. Być może zaskoczy Cię, jak wiele mitów rozsypie się w jednej chwili. 

Dlaczego doTERRA jest inna?

Własne konto i korzyści $

Zapraszam do kontaktu
Skontaktuj się ze mną, jeśli masz jakieś pytania, chcesz założyć konto, zrobić zakupy lub zapisać się na warsztaty, które prowadzę.
Poleć stronę znajomym
Dołącz do grupy
Napisz wiadomość
Zapisz się na konsultację 1:1
Poznaj olejki na żywoWarszawa, KEN 95