SPRAWY ETERYCZNE

Witaj po stronie przyjemności i naturalnych rozwiązań

Zapraszam Cię do świata pachnącego naturalnymi olejkami eterycznymi. W tym świecie przewodniczką jest natura, a my uczymy się od niej, jak z szacunkiem czerpać z jej niesamowitych zasobów.  
Poznawaj ten świat ze mną i razem świadomie zmieniajmy jakość życia. 

Dlaczego olejki?

To, co najlepsze w roślinie
Olejki eteryczne mają postać lotnych, aromatycznych związków. Pozyskuje się je z nasion, kwiatów, kory, łodyg, korzeni, skórki i innych części roślin. Roślina wytwarza olejek, aby chronić swój dobrostan. W olejku zawarta jest jej zdolność do regeneracji i ochrony przed grzybami, wirusami i bakteriami. Dlatego w olejku eterycznym znajduje się to, co najlepsze w roślinie.
Aby z substancji roślinnej powstał olejek eteryczny, który będzie odpowiedni do użytku, te lotne związki poddaje się procesowi destylacji z użyciem pary wodnej i tłoczenia na zimno, np. w przypadku skórek cytrusów. Olejki muszą być następnie gruntownie przebadane pod kątem czystości i ich właściwości terapeutycznych.
Poznawaj olejki razem ze mną
Mam na imię Magda. Z zawodu jestem hipnoterapeutką. Cenię sobie naturalne rozwiązania i spokojne, dobre życie. Olejki
pomagają mi dokonywać bardziej świadomych wyborów. Używam olejków do profilaktyki zdrowia, do podnoszenia nastroju i wibracji, do medytacji i pielęgnacji. Używam ich w kuchni i do sprzątania. Jednym słowem, chemię i leki z powodzeniem zastępuję olejkami.Używam ich również w gabinecie na sesjach z klientami, ponieważ wiele olejków wspaniale oddziałuje na nastrój, umysł i emocje.
Chcesz poznać olejki? Zapraszam Cię na krótką bezpłatną konsultację online, podczas której dowiesz się, jak bezpiecznie używać olejków oraz które konkretnie olejki mogą Ci pomóc rozwiązać dany problem. Przed konsultacją lub po niej otrzymasz ode mnie bezpłatne próbki olejków.

Podstawowe olejki z zestawu Home Essentials
Sprawdź, jaką masz potrzebę – na pewno jest na to olejek

Jak stosować olejki eteryczne?

ROZPYLANIE W DYFUZORZE
I WDYCHANIE
 • pozytywny wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne
 • oczyszczanie i odświeżanie powietrza
 • swobodny oddech
 • spokojny sen

 

Dyfuzor rozpyla olejki z pomocą chłodnej pary wodnej. Olejki w dyfuzorze zachowują więc swoje właściwości, ponieważ – w przeciwieństwie do kominków zapachowych – nie są podgrzewane. Najprostszym dyfuzorem są Twoje własne dłonie. Rozprowadź 1-2 krople olejku na opuszkach palców i wdychaj przez kilkanaście sekund, aby natychmiast poprawić swój stan. 

 

MASAŻ, KĄPIEL, WCIERANIE W SKÓRĘ
 • natychmiastowa ulga (działanie miejscowe)
 • działanie ogólne
 • masaż
 • aromatyczna kąpiel

 

Pamiętaj, że olejki nie rozpuszczają się w wodzie.
Do kontaktu ze skórą zmieszaj je z olejem bazowym (kokosowy, migdałowy i inne).
Aby przygotować aromatyczną kąpiel, zmieszaj parę kropli olejku z niewielką ilością płynu do kąpieli i dopiero wlej do wanny.
Nigdy nie stosuj olejków do nosa, oczu, uszu.

STOSOWANIE DO WEWNĄTRZ

 

 • do aromatyzowania potraw i napojów
 • do dbania o higienę jamy ustnej
 • łatwe do połykania dzięki zakraplaniu do pustej żelowej kapsułki (kapsułki są dostępne w sklepie doTERRA)

 

Pamiętaj, że olejki nie rozpuszczają się w wodzie.
Przed spożyciem należy rozpuścić je lub zemulgować np. z miodem, kefirem,  cukrem.
Nie wszystkie olejki możemy spożywać do wewnątrz. Zawsze sprawdź na opakowaniu, czy jest taka informacja. 

Czyste i przebadane olejki doTERRA mają wiele zastosowań
- wspierają profilaktykę zdrowia
- wspomagają leczenie różnych infekcji
- łagodzą większość dolegliwości bólowych
- wpływają pozytywnie na samopoczucie i nastrój
- pomagają się wyciszyć, uspokoić umysł
- relaksują ciało, np. w kąpieli czy podczas masażu
- pomagają w medytacji, skupieniu, uważności
- są naturalnym antidotum na stres
- pomagają uwalniać emocje
- działają upiększająco na skórę i włosy
- są odpowiednie dla dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży.

Najbardziej polecany zestaw

Aby kupować swoje olejki w cenach hurtowych, powinieneś posiadać swoje konto, które możesz założyć z pomocą swojego wybranego Wellness Advocate (np. z moją pomocą).

 

Jak najprościej założyć konto?

 

 • albo ponosząc jednorazową opłatę startową 24,5 euro
 • albo kupując tzw. zestaw rejestracyjny

 

Tych zestawów jest kilka do wyboru, jednak najpopularniejszy i najbardziej przydatny, kiedy rozpoczynamy przygodę z olejkami, jest zestaw Home Essentials. Jego drugie imię to „domowa apteczka”, ponieważ zawiera 10 podstawowych, wielofunkcyjnych olejków + dyfuzor, dzięki którym jesteś w stanie zaspokoić większość potrzeb: zdrowotnych, pielęgnacyjnych, relaksacyjnych itd.

 

Taki zestaw wypada bardzo korzystnie cenowo (277 euro). W każdym olejku 15 ml znajdziesz ok. 250 dawek terapeutycznych. Dyfuzor w tym zestawie w przeliczeniu wypada całkowicie za darmo.

 

Ale to nie wszystko: jeśli wybierasz zestaw Home Essential, otrzymujesz w prezencie dodatkowe olejki. Co miesiąc są to inne prezenty.

 

PREZENTY W PAŹDZIERNIKU: z zestawem Home Essentials dostajesz w prezencie: płyn do jamy ustnej On Guard 473 ml, cukierki na gardło On Guard 30 sztuk, przeciwbólową maść Deep Blue 120 ml. Dodatkowo, rejestrując się przez mój link, otrzymasz dwa olejki eteryczne Wild Orange i Copaiba 15 ml (daj mi znać przed rejestracją, tutaj wymagany będzie specjalny link, którym chętnie się podzielę).

 

 

Dowiedz się więcej o jakości dōTERRA

Przez lata używałam olejków z apteki czy drogerii, nie zastanawiając się nad tym, w jaki sposób są pozyskiwane, czy są przebadane, czyste i nierozcieńczone. Kim są ludzie, którzy je wytwarzają i z jakich upraw pochodzą rośliny. Dziś patrzę na to już zupełnie inaczej. Kiedy poznałam olejki doTERRA, ich moc i jakość całkowicie zmieniły moje podejście do tego typu produktów.

Jakość dōTERRA

Dlaczego jakość olejków jest tak ważna?
Kiedyś się nad tym nie zastanawiałam. Olejek to olejek, myślałam. Otóż to znacznie bardziej poważna sprawa, zwłaszcza jeśli chcemy stosować olejki doustnie. Jedna kropla 100% olejku to miliony cząsteczek, które w ciągu kilku minut trafiają do naszego krwioobiegu i przedostają się do komórek. Olejków używa cała moja rodzina, łącznie z dziećmi, dlatego potrzebuję mieć absolutną pewność, że to, co stosujemy, jest naprawdę czyste i wysokiej klasy. 

Olejki dōTERRA posiadają certyfikat CPTG (Certyfikowana Czysta Klasa Terapeutyczna),  który jest gwarancją tego,  że każda buteleczka zawiera 100% czystego, naturalnego olejku eterycznego. Produkcja takiego olejku kontrolowana jest od momentu sadzenia rośliny do umieszczenia go w butelce. Każda partia olejków eterycznych dōTERRA jest poddawana  licznym badaniom i spełnia rygorystyczne wymagania określone w standardzie jakości CPTG.
Oto niektóre z nich:

 • Ocena organoleptyczna (sensoryczna) – smak, zapach, kolor.
 • Chromatografia gazowa, czyli badanie pod kątem składu chemicznego.
 • Spektrometria mas, określającą dodatkowo ilość poszczególnych składników chemicznych i ich proporcje, co oczywiście ma wpływ na moc olejku.
 • Chromatografia chiralna, która ma na celu wykluczenie obecności elementów syntetycznych.
 • Analiza izotopowa, stosowana w celu wykluczenia zafałszowań w postaci domieszek.
 • Badanie mikrobiologiczne pod kątem ewentualnej obecności drobnoustrojów (wirusów, bakterii, grzybów, pleśni).
 • Badanie na obecność metali ciężkich i pestycydów.


Standard ten gwarantuje moc, czystość i właściwości terapeutyczne olejku.

Olejki dōTERRA to najwyższa klasa olejków na świecie. Dzięki swojej czystości i stężeniu posiadają właściwości lecznicze i są jedną z najbardziej skutecznych form w medycynie naturalnej.

Co-Impact Sourcing

Za tą ideą stoi więcej niż fair trade.
Olejki powinny być pozyskiwane tam, gdzie naturalnie występują, ponieważ gleba, nasłonecznienie i pory roku mają wpływ na jakość i moc olejku.
DōTERRA zdecydowała się system sprzedaży, który znacznie skraca łańcuch pośredników, za to wspiera małych producentów i rodzinne firmy, produkujące olejki. 98% produkcji dōTERRA ma na wyłączność, a inicjatywa ta nazywa się Co-Impact Sourcing. Dzięki niej firma kontroluje cały proces produkcji. Więcej o tym modelu możesz znaleźć w tym krótkim filmiku:

 

Dzięki skróconej ścieżce produkcji i sprzedaży, największe wynagrodzenie trafia do tych, którzy najciężej pracują, a więc do rolników, małych producentów i ich rodzin. Olejki są pozyskiwane w 47 krajach i często są to biedne kraje Trzeciego Świata. Dzięki inicjatywie Co-Impact Sourcing rodziny, które pracują przy pozyskiwaniu olejków, mają zapewnione godziwe warunki pracy, wypłaty na czas, a ich rodzinne fabryki są doinwestowane poprzez nowe suszarnie, destylarnie i magazyny.
DōTERRA buduje też szkoły dla dzieci, których rodzice pracują przy pozyskiwaniu olejków, np. w Somalii. Tam dziewczynki nie są objęte powszechnym nauczaniem, natomiast w szkole wybudowanej przez dōTERRĘ mogą się uczyć również dziewczynki.
DōTERRA założyła też fundację Healing Hands, w ramach której współpracuje z innymi organizacjami non-profit. Jedną z nich jest Underground Railroad, która skutecznie zwalcza handel dziećmi. Jest ona wspierana finansowo przez dōTERRA.

Zaangażowanie społeczne firmy, jej filozofia i wartości, mają dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ lubię dokonywać świadomych wyborów. Oferta firmy dōTERRA przypadnie do serca wszystkim, którzy również lubią mieć wybór. 

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj na moim blogu: Dar Ziemi.

Olejki możesz kupować na kilka sposobów

 1. Przez stronę internetową doTERRA. Jednak taki sposób (zakupy w cenie detalicznej) najmniej się opłaca. 
 2. Możesz założyć w doTERRA konto hurtowe, dzięki któremu będziesz robić zakupy w cenie hurtowej (-25%). Wystarczy ponieść jednorazową opłatę startową, która wynosi 24,50 euro. Od tego momentu możesz kupować olejki i produkty doTERRA po cenie hurtowej. Jeśli chcesz przedłużyć posiadanie konta, wystarczy dokonać raz w roku zakupu olejku Peppermint. Konto hurtowe klienta nie zobowiązuje do niczego, możesz kupić choćby jeden olejek w roku.
 3. Możesz też pominąć opłatę startową i zamiast tego kupić wybrany zestaw startowy. W takim zestawie w olejki wypadają jeszcze taniej, niż gdybyśmy chcieli kompletować go z pojedynczych buteleczek. Polecam tę opcję najbardziej. No i lepiej te 24,5 euro przeznaczyć na olejki, dzięki którym zadbamy o bardzo konkretne potrzeby.
  OPISY ZESTAWÓW STARTOWYCH ZNAJDZIESZ TUTAJ.
  Ponadto własne konto uprawnia do różnych korzyści. A gdy rejestrujesz się ze mną, otrzymujesz wsparcie, edukację i pewność, że jesteś na bieżąco ze wszystkimi najlepszymi promocjami. Warto być na bieżąco, ponieważ doTERRA bardzo hojnie dzieli się swoimi produktami z klientami, posiadającymi swoje konta. 
 4. Pamiętaj, że doTERRA sprzedaje olejki wyłącznie przez własny system dystrybucji, którego sercem są osoby posiadające, tak jak ja, konto Wellness Advocate. Uważaj na strony, które udają e-sklep doTERRA: jeśli nie masz pewności, czy jest to oryginalny produkt, nie używaj go. Niestety również aukcje pełne są fałszywych produktów, które mają tylko etykietę doTERRA. Pamiętaj, że używanie olejków nieznanego pochodzenia może być groźne dla zdrowia. Jeśli chcesz kupować olejki i mieć pewność, że otrzymujesz najwyższej jakości oryginalny produkt, skontaktuj się z wybranym Wellness Advocate.
 5. Jeśli jesteś wolnym duchem i lubisz pracować w czasie wyznaczonym przez siebie, wiedz, że i Ty możesz zostać Wellness Advocate. Jeśli interesuje Cię współpraca z doTERRA, przegadajmy to. Kliknij w zdjęcie obok, aby przejść pod link, pod którym wygodnie umówisz się ze mną na rozmowę online. Opowiem Ci, na czym polega praca Wellness Advocate i jakie możesz odnieść dla siebie korzyści.

Pokażę Ci, jak to najprościej zrobić

Jeśli chcesz założyć konto w opcji 1 lub 2, potrzebujesz linku osoby, która tak jak ja pracuje w doTERRA lub ma swoje konto i może rejestrować nowe osoby. Do mojego konta przejdziesz, klikając w przycisk poniżej.
Instrukcję założenia konta znajdziesz TUTAJ. Postępuj według wskazówek lub skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie (dane w zakładce Kontakt), a poprowadzę Cię przez ten proces. Przy okazji odpowiem na Twoje pytania i opowiem o najlepszych na ten moment ofertach (co miesiąc w doTERRA są nowe świetne promocje). Służę pomocą także w każdej innej sprawie związanej z olejkami. Nie wahaj się ze mną skontaktować, uwielbiam rozmawiać o olejkach.