Czym jest i jak może pomóc terapia metodą Czytanie Duszy?

Czytanie Duszy brzmi dość tajemniczo i nieco mistycznie, prawda? Tymczasem jest to bardzo konkretna technika duchowa, umożliwiająca głęboki wgląd w Twoją obecną sytuację z poziomu ścieżki Twojej Duszy – z różnych jej poziomów. W skrócie mówiąc, Czytanie Duszy to wsparcie od Twojej Duszy dla Ciebie. 

 

Co mam na myśli, mówiąc o poziomach?

 

Chodzi najczęściej o:

 • poziom ludzki, czyli ten fragment ścieżki, na którym dusza jest zaangażowana tu, na Ziemi (blisko swoich ziemskich spraw)
 • poziom esencji duszy, czyli to miejsce, w którym dusza w najpełniejszy sposób przejawia samą siebie.

Aby to zrozumieć lepiej, warto wiedzieć co nieco o życiu duszy. W wielkim skrócie, na potrzeby tego wstępu:

 

Każda dusza ma swoje zadania, cele, właściwości, osobowość. Kiedy przed daną inkarnacją schodzi na Ziemię, „pamięta” swoje lekcje i ma pewne plany względem danego życia. Jednak potem – jak to na Ziemi – różnie bywa. Dusza zapomina. Amnezja duszy to naturalna sprawa. A do tego dochodzi wolna wola i typowo ludzka emocjonalność. I wtedy sprawy zaczynają się „komplikować”. Często takie „zapomniane” zamierzenia duszy przypominają się w trakcie sesji hipnozy regresyjnej. Osobiście zdarzało mi się również doświadczać takich wglądów dla samej siebie w bardzo głębokiej medytacji. Takie pogłębione wglądy z poziomu esencji duszy pojawiają się również w Czytaniu.

Czy to jest forma terapii?

Tak. Certyfikowanie szkolenie kończy się uzyskaniem dyplomu terapeuty metody Czytanie Duszy. Jest to forma duchowej terapii, w efekcie której uzdrawiany jest dany aspekt z poziomu duszy (lub, jak to niektórzy nazywają, z poziomu umysłu duszy).

 

Kiedy boli Cię ciało fizyczne, idziesz do fizjoterapeuty albo lekarza. Kiedy boli Cię ząb, idziesz do stomatologa. Kiedy boli Cię ciało mentalne i emocjonalne, idziesz do terapeuty. Kiedy boli Cię dusza, idziesz do terapeuty duchowego. Jednak wszystkie te poziomy, „wszystkie ciała”, fizyczne, mentalne, emocjonalne, energetyczne, duchowe – są połączone. Często bywa tak, że to, co nigdy nie było dotknięte w emocjach, wychodzi na poziomie duszy. Czasem boli noga i terapeuta od spraw fizycznych nie wie, dlaczego. A powodem jest np. coś, co zostało zamrożone na poziomie emocji, umysłu czy duszy.

 

Dlatego dobrze jest, jeśli terapeuta metody Czytanie Duszy jest osobą skontaktowaną z własnymi emocjami i umie się obchodzić z emocjami innych osób. A do tego rozumie plan holistyczny.

 

Oprócz tego, że jestem terapeutką duchową, jestem też hipnoterapeutką, Masterem Hipnozy i Hipnoterapii oraz life coachem. Przez ostatnie 10 lat odbyłam wiele szkoleń różnymi metodami, na wszystkich poziomach związanych z holistycznym uzdrawianiem. I choć obecnie specjalizuję się w tematach emocjonalnych, energetycznych i duchowych, to nieustannie korzystam z wiedzy o całościowym podejściu do systemu człowieka.

Co jeszcze warto wiedzieć przed pierwszą sesją?

Każdy terapeuta metody Czytania Duszy ma swój własny, unikalny styl. Ten styl może się też zmieniać, ewoluować w toku pracy. Moimi właściwościami są: jest uzdrawianie energetyczne, widzenie historii wcieleniowych i kontakt z duszami bliskich zmarłych. Ale nie zawsze tak się dzieje. Zawsze przychodzi to, co powinno być pokazane na ten moment, by nastąpiło głębsze zrozumienie i uzdrowienie danego problemu. Czasem Czytanie jest symboliczne, pełne znaczeń i odniesień, które dopiero po pewnym czasie stają się zrozumiałe. A kiedy indziej bardzo konkretne, z rzeczowymi odpowiedziami na zadane pytania.

 

Osoby, które doświadczyły sesji Czytania Duszy ze mną, za każdym razem mówią, że było to dla nich bardzo głębokie, transformujące doświadczenie. Na przykład Katarzyna napisała mi po sesji:

„Magda potrafiła przekazać mi informacje, które uświadomiły mi, jak wiele jeszcze mam w tym życiu do zrobienia i zobaczenia. Dzięki temu zaobserwowałam w sobie szereg pozytywnych zmian, przede wszystkim znalazłam w sobie motywację do spełniania swoich marzeń, już dziś, teraz!”

 

Inna klientka napisała:

„O Czytaniu Duszy nie wiedziałam nic. Zaufałam Magdzie, ponieważ już wcześniej przez kilka miesięcy pracowałyśmy nad moimi tematami. Nie byłam do końca przekonana i wydawało mi się to dziwne, bo jak ktoś może „czytać” coś tak metafizycznego? I to przez internet? A jednak… Sesja, z początku zwykłe spotkanie, bardzo szybko nabrała tempa. Obie przy zamkniętych oczach wchodziłyśmy coraz głębiej w świat mojej duszy. Tu nie było się nad czym zastanawiać – obie odkrywałyśmy na bieżąco ‚co mi w duszy gra”’ I to było niesamowite! Muszę przyznać, że przyszłam na sesję z pewną dozą sceptycyzmu. Wyszłam podekscytowana. Zmiana nie przyszła od razu. Zgodnie ze wskazówkami Magdy starałam się powoli oswajać z tym, czego się dowiedziałam, co usłyszałam i zobaczyłam. Po miesiącu to, co się zadziało na sesji, było już dla mnie naturalne. A moim największym odkryciem jest to, że nie zdajemy sobie sprawy, jak rzeczy z przeszłości wstrzymują nas przed działaniem w teraźniejszości. Dziękuję Magda za otwarcie mnie na moją własną Duszę”.

 

 

Sesja odbywa się poprzez Przestrzeń Serca. Jest to bezpieczna i pełna miłości, empatii i współczucia przestrzeń. Podczas takiej sesji ja jestem osobą czytającą, która kontaktuje się z Twoją Duszą, aby przekazać Ci najważniejsze na ten moment informacje.

 

Jeśli w sesji pojawia się Przewodnik, przeważnie mówi w sposób dopasowany do danej osoby, czasem prosty i konkretny, innym razem – humorystyczny, symboliczny lub zawoalowany. Odczytywanie tych informacji to również część procesu, który czasem trwa jeszcze po sesji. W odczytywaniu tych znaków również Ci towarzyszę i po sesji jestem z Tobą jeszcze przez jakiś czas w kontakcie, jeśli tego potrzebujesz.

 

Niektóre sesje są przyjemne i pełne pozytywnych emocji. Inne – mocne i konfrontujące. Najważniejsze jest zaufać, że możesz poradzić sobie ze wszystkim. 

 

Podczas sesji komunikacja odbywa się poprzez dźwięki, obrazy, odczucia. Mogę dopytywać o znaczenie danych zjawisk, mogę zadawać konkretne pytania, jednak nie mam wpływu na to, co otrzymam w odpowiedzi. Odpowiedź może Ci się nie spodobać. Albo może przyjść w formie nie do końca dla Ciebie satysfakcjonującej. Może wydać Ci się zbyt zawiła lub zbyt prosta. Moim zadaniem jest dowiedzieć się dla Ciebie jak najwięcej, jednak bardzo potrzebna tu jest pokora, zaufanie i cierpliwość. Nawiązanie głębszego kontaktu skutkuje jednak pogłębionym wglądem i istotne jest, abyś podczas sesji pozostał/-a w energii skupienia, otwartości, miłości i spokoju. 

 

 

Bywa i tak, że czasem Dusza ma ochotę przekazać więcej wiadomości, np. pokazać źródło problemu albo wskazać, kiedy się on zaczął, czy w tym wcieleniu, czy w innym. Już samo uświadomienie sobie tego ma walor uzdrawiający. 

 

Kilka dni po sesji Czytania moja klientka Asia przysłała mi taką wiadomość: 

 

Dziękuję Ci za sesję. Byłaś dla mnie prawdziwą terapeutką, przy której potrafiłam być szczera. Czułam się swobodnie, jakbym Cię znała i jakby ta sesja nie była pierwszą.  Po spotkaniu czułam zmęczenie fizyczne, natomiast psychicznie czułam jakąś ulgę, spokój. Minęło kilka dni, a ja codziennie myślę o tym, co usłyszałam, odsłuchuję nagranie. Stworzyłam też rysunek sceny, którą widzę wciąż w myślach. Pojechałam także do miejsca, które powiązałam z sytuacją z czytania duszy. Jeśli chodzi o spotkanie duszy – to czuję radość, spokój i ulgę. Dzięki sesji wiem, że podjęłam właściwe działanie, że ścieżka zdrowienia, którą wybrałam jest odpowiednia. Czuję także niedosyt, bo dopiero teraz pojawiają się pytania, które chciałbym zadać przewodnikowi podczas czytania duszy. Najważniejszym przesłaniem ze spotkania jest to, że upewniłam się, że działanie zgodne z głosem wewnętrznym jest najprawdziwsze i że w końcu jestem blisko z swoją duszą.

 

Podczas sesji Czytania Duszy nie ma miejsca na wymuszanie odpowiedzi. Za każdym razem natomiast jest, niezależnie od tematu, sporo wzruszenia i wysokowibracyjnej energii. 

Jak się przygotować do sesji?

Intencja:

Od razu po zapisaniu się na sesję zacznij kontaktować się z własną intencją. Możesz sobie ją zapisać, redagować, nosić przy sobie, zadawać sobie wewnętrzne pytania dotyczące Twojego tematu.

 

Warunki do odbycia sesji:

Przed sesją wycisz się, pomedytuj, posiedź w bezruchu, poobserwuj myśli i uczucia. Przygotuj sobie miejsce do sesji: zrób sobie coś do picia, wycisz telefon, sprawdź, czy masz naładowany telefon/komputer. Potrzebujesz stabilnego łącza, działającej kamery i mikrofonu. Jeśli w domu ktoś przebywa oprócz Ciebie, potrzebujesz słuchawek.

 

Ja, jako osoba prowadząca sesję, również potrzebuję ciszy, skupienia i komfortu. Dlatego nie przeprowadzam sesji, gdy w pobliżu są małe dzieci, które są pod Twoją wyłączną opieką i istnieje ryzyko, że zakłócą sesję.

 

Nie umawiaj się na sesje, jeśli nie masz pewności, że w wybranym czasie będziesz mieć czas dla siebie, spokój i komfort. Nie nadają się na sesje kawiarnie, poczekalnie, środki transportu. Miejsce powinno być ciche, prywatne, komfortowe i wyłącznie do Twojej dyspozycji.

 

Jak to wygląda:

Łączymy się online. Poznajemy się, prowadzimy rozmowę. Jeśli masz intencję na to spotkanie, to podczas tej rozmowy definiujemy problem. Po rozmowie przechodzimy do Czytania. Sesja Czytania jest dla Ciebie nagrywana. W tym czasie nie prowadzimy rozmowy. Mamy na to czas po Czytaniu.

Zanim się rozłączymy, ustalamy, czego potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz, jeszcze przez jakiś czas po sesji jesteśmy w kontakcie.

Sesja trwa ok. 90 minut. Czasem dłużej, jeśli po obu stronach możemy kontynuować.

 

Nagranie:

Sesje Czytania Duszy przeprowadzam online. Sesja jest nagrywana, po spotkaniu otrzymujesz ode mnie plik z nagraniem, by móc jeszcze wielokrotnie wrócić do przekazanych Ci informacji. Nie musisz więc notować tego, co zostało powiedziane. Podczas sesji najlepiej po prostu otworzyć serce i umysł, i dać procesowi popłynąć.

Kiedy warto udać się na sesję Czytania Duszy?

Wtedy, kiedy poczujesz, że to może Ci pomóc. Na przykład:

 

 • Kiedy potrzebujesz podjąć ważną decyzję
 • Kiedy czujesz, że utknąłeś/-aś w miejscu
 • Kiedy chcesz coś przetransformować, uwolnić się od czegoś
 • Kiedy chcesz oczyścić pewne problemy, nawyki, schematy, przekonania
 • Kiedy wymyka Ci się sens tego, co się dzieje
 • Kiedy chcesz poszerzyć świadomość
 • Kiedy nie możesz zrozumieć, dlaczego coś przeżywasz („coś Ci się przytrafia”)
 • Kiedy potrzebujesz pogłębionego wglądu w daną sytuację
 • Kiedy chcesz przyśpieszyć swój rozwój
 • Kiedy chcesz coś odpuścić
 • Kiedy nosisz w sobie przekonanie, że ze wszystkim jesteś sam/sama i doskwiera Ci samotność
 • Kiedy potrzebujesz podpowiedzi, wskazówki z głębi swojej Duszy
 • Kiedy czujesz jakiś brak lub blok
 • Kiedy potrzebujesz uzdrowienia na którymkolwiek planie
 • Kiedy czujesz, że masz „niezałatwiony” temat z kimś, kto odszedł za wcześnie z Twojego życia
 • Kiedy szukasz inspiracji, w którą stronę skierować swoje życie
 • i w wielu jeszcze innych sytuacjach.

 

Jeśli nie wiesz, czy ta sesja jest dla Ciebie, zapisz się na DARMOWĄ SESJĘ STARTOWĄ i omówimy Twoje pytanie.

 

Możesz też przyjść z ciekawości i bez intencji. Wówczas Czytanie i tak pokaże to, co na ten moment dla Ciebie najbardziej potrzebne. Czytanie może Cię zainspirować czy pokazać najpilniejsze na teraz aspekty. Warto jednak przyjść otwartym, ze szczerym zaciekawieniem, co może się tu dla Ciebie pokazać. Pamiętaj, że sesja Czytania Duszy to nie jest wróżenie z fusów – to spotkanie terapeutyczne. Jeśli szukasz sensacji, to nie będzie to dla Ciebie właściwe rozwiązanie.

 

Jeśli czujesz, że chcesz przyjść na sesję, ale nie czujesz gotowości na spotkanie ze sobą na głębszym poziomie, to radziłabym poczekać, nie przyśpieszać decyzji. Jeśli chcesz wejść do nurtu bez zanurzania choćby małego palca u stopy, to z takiej sesji wyniesiesz niewiele. Znacznie lepiej przyjść na sesję, gdy pojawi się pełna gotowość. Wówczas otwórz swoje serce, otwórz swój umysł i pozwól sobie zanurzyć się w ten proces.

Jaki jest efekt sesji?

Sesja Czytania Duszy to potężne transformacyjne doświadczenie, uzdrawiające na wielu planach. Jak już wiesz, sesja odbywa się przez Przestrzeń Serca, która jest bardzo bezpiecznym miejscem, pełnym wsparcia, miłości, empatii i współczucia. Już w trakcie sesji są w stanie rozpuścić się różne blokady. Jej efektem może być uzdrowienie, transformacja, oczyszczenie problemu, przepracowanie danego tematu, rozpuszczenie blokady energetycznej w Twoim systemie. Nigdy nie wiadomo, jak głęboko zajdzie zmiana ani jak szybko się wydarzy. Niekiedy uwolnienie od danego problemu pojawia się już w trakcie sesji, innym razem wymaga to procesu, upływu czasu. Najważniejsze, to by pozostać w łagodności wobec siebie.

 

Bardzo często słyszę pytanie: co po sesji? Jak mam to przełożyć na życie?

 

Zazwyczaj zachęcam, by po sesji dać sobie jakiś czas i w tym czasie być w kontakcie ze sobą. Przeważnie nie trzeba z tym za wiele robić, a po prostu dać sprawom się toczyć. Jeśli podczas sesji otrzymałaś/-eś wskazówki swojej Duszy, zajmij się tym. Efekt sesji zależy od tego, co z tym zrobisz.

 

Jeśli jest coś, co Cię szczególnie poruszyło, możesz to wnieść na sesję terapeutyczną (jeśli jesteś akurat w terapii). Jeśli chcesz pogłębić jakiś wątek, możesz skorzystać z sesji hipnoterapii ze mną. Możesz napisać wiersz, namalować obraz, pomedytować, potańczyć albo cokolwiek jeszcze innego, co pomoże Ci w ekspresji tego, co chce z Ciebie wyjść (co chcesz już uwolnić).

 

Na poziomie ciała pewne zmiany zachodzą później niż na poziomie energii. Ciało jest znacznie gęstszą materią i potrzebuje więcej czasu, by „nadążyć”. Wiedz, że Twoje ciało jest 100% kompetentne, by to zrobić. Potrzebuje jedynie czasu, Twojej czułości i opieki.

 

Po samej sesji możesz czuć zmęczenie, jak i przypływ sił. Możesz odczuwać ból głowy lub inne sensacje w ciele. Odpocznij, idź na spacer, poćwicz, pij dużo wody i zadbaj o jakość snu.

 

Zdarza się dość często, że pewne pytania pojawiają się dopiero sporo po sesji. Wcale się nie dziwię, ponieważ większość osób jest po prostu oszołomiona tym, co dzieje się na sesji. Często wzruszenie odbiera mowę i pewne odczucia ciężko ubrać w słowa. Dlatego ja osobiście mam taką zasadę, że jeszcze przez jakiś czas po sesji pozostaję do dyspozycji mojego klienta. Jesteśmy w kontakcie mailowym lub online. Rozmawiamy też o przekazach, symbolach, odczuciach, które pojawiły się w Czytaniu. Jestem dla moich klientów i służę wsparciem dopóty, dopóki czują, że przerobili dany temat i zintegrowali go.

Ile potrzeba sesji?

Nie ma zasady, kwestia ilości sesji i ich częstotliwości jest mocno indywidualna. Zależy i od tematu, i od danej osoby, i od etapu, na jakim się znajduje. Czytanie Duszy to za każdym razem osobny wgląd w Twoją bieżącą sytuację. To, co na ten moment potrzebujesz zobaczyć, to się pokaże.

 

Co do zasady są to pojedyncze sesje i zmiany są odczuwalne po pierwszym Czytaniu. Jeśli po jednej sesji będziesz potrzebować kolejnej, to jest taka możliwość. Nie rekomenduję jednak kilku sesji w krótkim czasie (odwrotnie niż w hipnoterapii), choć zdarzają się wyjątki od tej reguły.

 

Najczęściej bywa tak, że klienci korzystają z jednej sesji, a potem dają sobie czas na przeprocesowanie tego, co się zadziało. I ewentualnie wracają na sesję Czytania za jakiś czas, kiedy są w innym momencie życia i ponownie potrzebują głębszego wglądu.

 

Jeśli czujesz, że to może być coś dla Ciebie, zapraszam.

 

Na sesję umówisz się wygodnie tutaj:

 

 

 


Komentarze

komentarzy

Odpowiedz