Poniższy list napisała moja klientka. Po wspólnie odbytych sesjach zapytałam ją, czy chciałaby podzielić się swoją opinią o współpracy ze mną i napisać jedno zdanie, które mogłabym umieścić na stronie w zakładce Opinie Klientów. Po kilku dniach otrzymałam od niej list, który – za jej zgodą – postanowiłam opublikować w całości na blogu. To autentyczne świadectwo tego, co może dać coaching relacji, w którym się specjalizuję.

 

Mój pierwszy kontakt z Magdą to kurs online „Jak znaleźć miłość”. Prezentowane tam treści nie tyle magicznie sprawiają, że ekspresowo znajdziemy partnera, co zatrzymują bieg myśli i zachęcają do zastanowienia się nad tym, czego potrzebujemy, jak chcemy być kochani, jakie wartości są dla nas ważne.

W kursie tym Magda proponuje ciekawe metody pracy własnej. Mój absolutny faworyt to mapa myśli. Szkolenie pomyślane jest na 10 dni. Mnie zafascynowało tak bardzo, że czasem w jeden dzień przepracowywałam dwa, chcąc zaspokoić głód odkryć na własny temat. 

Na dany dzień przygotowane jest nagranie, w którym Magda robi wprowadzenie do tematu dnia, oraz ćwiczenia do pracy własnej. Spokojny, ciepły głos Magdy na nagraniach, szczere dzielenie się własnymi doświadczeniami, pełne akceptacji i wyrozumiałości nastawienie do słuchacza urzekły mnie tak bardzo, że zdecydowałam się poprosić Magdę o indywidualne sesje coachingowe.

Odbyłyśmy w sumie 10 sesji, na których Magda podzieliła się ze mną wieloma różnorodnymi metodami pracy nie tylko na poziomie intelektualnym czy emocjonalnym, ale odkryła przede mną niezwykłe możliwości pracy z ciałem. 

Praca pod okiem Magdy pomogła mi nie tylko zrozumieć i uporządkować niektóre emocje czy przekonania, ale również wyposażyła mnie w mnóstwo narzędzi do pracy własnej i zainspirowała do odkrywania nowych dróg rozwoju osobistego.

Magda w pełen szacunku sposób podąża za potrzebami klienta, jednocześnie nie pozwalając zboczyć z obranego kursu. Każdą sesję podsumowuje mailowo i proponuje zadania do wykonania między sesjami. Ma dużą intuicję, dzięki czemu pomaga trafić do sedna nurtujących klienta spraw. To niezwykła osoba o bardzo szerokich zainteresowaniach, praktykująca wiele z metod, którymi się dzieli. Kontakt z nią jest autentyczny, a jej pełna akceptacji, ciepła i wyrozumiałości postawa bardzo szybko buduje zaufanie niezbędne we współpracy.

Przed doświadczeniem z coachingiem uważałam, że to metoda przydatna jedynie w rozwoju zawodowym. Zaskoczyła mnie jej skuteczność w pracy z emocjami i dlatego zdecydowałam się na sesje osobiste. Dzięki nim poznałam wiele ciekawych metod pracy własnej – prostych i uniwersalnych – które weszły do mojego repertuaru autoterapii. Zaś inspiracje zaczerpnięte od Magdy zaprowadziły mnie na fascynującą drogę poszukiwań metod głębszego poznania, a wreszcie praktykowania pracy z ciałem.

Z perspektywy coacha

Naprawdę dobrze wiedzieć, że współpraca ze mną przyniosła mojej klientce takie efekty. Warto jednak uzupełnić ten obraz i dodać perspektywę coacha. Bo to nie jest tylko moja zasługa.

 

Często podkreślam, że na efekty coachingu wpływ mają dwa czynniki: rzetelne przygotowanie coacha i pełne zaangażowanie klienta.

 

10 sesji coachingowych, jakie odbyła moja klientka, tak wiele jej wniosło do życia, ponieważ była ona w pełni zaangażowana w ten proces. Wzięła odpowiedzialność za efekty i współpracowała nad swoimi tematami z wielką otwartością. Za każdym razem była gotowa mierzyć się ze wszystkim z wielkim zaciekawieniem. Była zawsze chętna zrobić coś więcej niż to, co na sesji. Przez cały czas trwania procesu prowadziła swoje zapiski w specjalnym notesie tylko do tego przeznaczonym, dzięki czemu mogła wracać do różnych wniosków i przyglądać się temu, co się zmienia. 

 

Słowa mojej klientki wnoszą coś jeszcze. Pokazują, że coaching relacji to bardzo potrzebny temat. Zajmuję się nim od jakiegoś czasu, ponieważ widzę, że

 

…ludzie tęsknią za autentycznymi relacjami.

 

Wiele osób, tak jak napisała moja klientka, kojarzy coaching ze sferą zawodową. Tymczasem w obszarze życiowym coaching ma równie wiele do zaoferowania. Bardzo często osoby, które poznały coaching na gruncie biznesowym, przychodzą również na sesje tzw. life coachingowe, bo wiedzą, że satysfakcja w życiu prywatnym ma ogromne znaczenie dla osiągania celów biznesowych. Ostatecznie za każdym menedżerem czy dyrektorem stoi człowiek – z emocjami, pragnieniami, marzeniami, nie tylko zawodowymi.

 

Jeśli również chcesz doświadczyć zmiany w tym obszarze, umów się na sesje lub konsultację. Podczas sesji skorzystasz nie tylko z metod coachingowych, ale i treningu różnych umiejętności.  Wyraźnie zaznaczę, gdzie leży granica coachingu, a gdzie innych metod. Poznasz wiele narzędzi, które z powodzeniem będziesz stosować w swoim życiu również potem, po sesjach, zawsze wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować. 

Tutaj umówisz się wygodnie, wybierając preferowany termin w kalendarzu:

 


Komentarze

komentarzy

Odpowiedz