Te obrazki zrobiły już sporo dobrego

Teraz niech idą dalej w świat.Każdy z nich to osobna opowieść. Znajdź ulubioną lub dopisz swoją, powieś na ścianie albo zrób komuś oryginalny prezent.

​W grudniu 2015 roku, wraz ze znajomymi z pracy, zorganizowałam aukcję charytatywną Wrażliwi na Sztukę. To była wystawa i aukcja artystycznych prac ludzi z agencji Cheil, w której wówczas pracowałam jako copywriter. Wszystkie prace powstały po to, by pomóc podopiecznym Fundacji EB Polska (fundacja wspiera dzieci chorujące na bardzo ciężką chorobę, pęcherzowe oddzielanie się naskórka).

Medialnie wsparli nas wówczas Magda Różdżka, Paweł Małaszyński i Kasia Bujakiewicz. Z sercem zaangażowali się w akcję i bardzo pomogli nam nagłośnić całe wydarzenie.

Wernisaż – Kasia Bujakiewicz, Mateusz Rutkowski, Magda Różdżka, Magdalena Gołda i Paweł Małaszyński

fot. R. Michałek-Czerepak

Poznaj duet ​Wypisz & Wymaluj

Wtedy właśnie bardzo spontanicznie, z odruchu serca, powstał nieformalny duet Wypisz & Wymaluj: Magdalena Gołda (myself) i Marta Słyk (moja serdeczna koleżanka, bardzo uzdolniona rysowniczka i ilustratorka). Wraz z Martą przygotowałyśmy serię prac, wykorzystujących połączenie rysunku piórkiem ze słowem pisanym.

Na wspomnianej aukcji nasze prace spotkały się z bardzo ciepłym i hojnym przyjęciem. Niektóre obrazki, jak np. ta „Kura” poniżej, sprzedały się za 300 zł!

Po ponad roku postanowiłyśmy przybliżyć nasze prace szerszej publiczności. Umieściłyśmy je na platformie sklepu DecoBazaar, żeby były dostępne dosłownie dla wszystkich.  

Znajdź swój ulubiony, powieś na ścianie albo zrób komuś oryginalny prezent z ciekawą historią w tle.”

Polecamy!

​Magda & Marta
Wypisz & Wymaluj

Zobacz naszą kolekcję

„Kura” 

„Kura"

Ta kura wreszcie powiedziała: dość! Trochę z tym zwlekała, bo to, bo tamto, bo dziob-dziob. Ale w końcu postanowiła zmienić swoje życie, a my trzymamy za nią kciuki. Jeśli też potrzebujesz zmiany, ale jeszcze się wahasz, popatrz na Kurę. Skoro Kura mogła, to i Ty możesz. Zawieś ją nad swoim biurkiem – niech Ci o tym przypomina. A może ktoś z Twoich przyjaciół potrzebuje teraz dawki wsparcia? Weź dwie Kury, dla siebie i przyjaciela. Co dwie kury, to nie jedna.  

„Kot”

"Kot"

To obrazek dla każdego, kto w głębi duszy czuje się Kotem. Weź dla siebie lub obdaruj nim innego Kota. Możesz też wziąć dwa Koty, żeby każdy z Was po jednym miau.

„La Ministra”

"La Ministra"
Historia tego rysunku jest długa. Tekst to fragment wiersza, który powstał 10 lat temu, kiedy nie było jeszcze duetu Wypisz & Wymaluj. Wypisz trzymała go w sekretnej szufladzie z tekstami. Gdy po latach zobaczyła zawartość sekretnej szuflady z rysunkami Wymaluj, zrozumiała, że to nie może być przypadek. Kiedy fragment tekstu spotkał się z rysunkiem, stało się jasne, że to gotowa „La Ministra”.

„Łóżko”

"Łóżko"

Na tym rysunku wszystko się pomieszało. Buddyjska mudra z hawajską shaką. Sypialnia z łazienką. Garderoba z kuchnią. Ten obrazek przypomina nam o twórczym chaosie, z którego może się wyśnić nowy początek. A Tobie z czym się kojarzy? Nadaj mu nowe znaczenie i powieś w swoim domu. Gdzie? To już zostawiamy Twojej inwencji. Może zainspiruje Cię fakt, że jedna z obdarowanych nim osób zawiesiła go w toalecie przytulnego drewnianego domu w Beskidzie. Można? 🙂

„Żółw”

"Żółw"

Ten żółw-introwertyk lubi pisać wiersze haiku. ​5 sylab w pierwszej linijce, 7 sylab w drugiej i znów 5 w ostatniej. Kiedyś napisał wiersz stychiczny, ale nie czuł się dobrze w tym kontekście. W takim momencie życia spotkałyśmy go, siedzącego na tylnej części skorupy, patrzącego w niebo. Obok leżały nożyczki. Idealny obrazek dla wszystkich introwertyków.

„Kawa”

"Kawa"

Ten obrazek wyraża nasz egzystencjalny ból, który czujemy, gdy zima się dłuży. To uczucie zostawia ślady na duszy, niczym kawa na gazecie. Dobrze, że jest jeszcze kawa z mlekiem. I suszone figi, oprószone mąką ryżową. Powieś obrazek, zapal świeczkę i zanurz się w nastroju końca zimy – ni to melancholii, ni to hygge. Takie Twoje coś pomiędzy.

Komentarze

komentarzy

Odpowiedz